Премиерът Бойко Борисов е недоволен от работата на единия синдик в КТБ и ще го смени. Не е ясно за кой от двамата синдици става въпрос и какви са мотивите.
Правим всичко възможно да развалим всички цесии и да приберем парите, които са изнесени навън, увери Бойко Борисов, цитиран от Нова телевизия.
Лазар Илиев и Росен Ангелчев бяха назначени за синдици на КТБ от Фонда за гарантиране на влоговете в банките по производството по несъстоятелността на банката. Това стана след решението на СГС за откриване на производството, а и след като Лазар Илиев и Росен Ангелчев бяха назначени и за временни синдици.
За да може изобщо да влязат синдици в банковата институции се наложи парламентът да създаде в закона фигурата на „временен синдик“, който да влезе в Корпоративна търговска банка (КТБ).
Това стана почти без спорове и единодушно с приети промени в Закона за банковата несъстоятелност, които привлякоха вниманието и на премиера Бойко Борисов.


Be the first to comment on "Държавата прави всичко възможно, за да развали цесиите в КТБ"